На Тернопільщині планують створити бізнес-інкубатор – ГУСЯТИНСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

На Тернопільщині планують створити бізнес-інкубатор

На Тернопільщині планують створити інфраструктуру для підтримки малого та середнього бізнесу, завдяки якій підприємці зможуть отримати фахову допомогу. Про розробку концепції створення в області мережі бізнес-інкубаторів, а також певні напрацювання у даному напрямку, розповіла директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації Галина Воляник під час розширеного засідання робочої групи, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
«Ми знайшли підтримку з боку обласного Центру зайнятості, де можна використати приміщення для створення бізнес-інкубатору, а також залучити людей для його супроводу. Тут наявна потрібна техніка, яку можна використати для роботи. Згідно початкової концепції, передбачено ще й 10 робочих місць», — зазначила Галина Воляник.
У бізнес-інкубаторі підприємець-початківець, відібраний на конкурсній основі, отримає робоче місце, технічне забезпечення і що найважливіше — інформаційний, навчальний та менторський супровід. Загалом діяльність бізнес-інкубатора передбачає створення робочих місць, підтримку бізнесу на всіх етапах. А також проведення навчальних семінарів, тренінгів.
«Зарубіжний досвід свідчить про те, що бізнес 30% підприємців, як користувалися послугами бізнес-інкубаторів, переріс з малого у середній. А решта – 70 % успішно працювали протягом років», – зазначила Галина Воляник.
Підприємці отримуватимуть й підтримку з боку влади, наголосила Галина Воляник. Для цього Тернопільська обласна державна адміністрація укладатиме меморандуми з Центром зайнятості, а також з усіма службами: податковою, митною службою, різного роду інспекціями, Радою підприємців та бізнес-асоціаціями.
«Необхідно чітко прописати критерії відбору учасників. Так, суб’єкт господарювання повинен існувати не більше двох років, а термін користування послугами бізнес-інкубатора має становити максимум 3-5 років. За цей час бізнес повинен вже навчитися функціонувати самостійно», — переконана експерт Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», викладач Національної академії державного управління при Президентові України Наталія Балдич.
Одними із визначних критеріїв відбору повинні бути бізнес-ідея, а також кількість робочих місць, які може створити підприємець, переконаний заступник голови-керівник апарату Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Вонс. Також для підтримки діяльності того чи іншого підприємця він пропонує ідею пільгового кредитування.

Джерело: Тернопіль Сьогодні.

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Leave a comment

Your email address will not be published.


*