Анатолій Гриценко: Уряд будує в Україні Росію

На зустрічі із представниками ЗМІ у Тернополі лідер ” Громадянської позиції” Анатолій Гриценко  говорив про тарифи і субсидії, співпрацю з МВФ, протидію корупції та інше. Тернопільське Інформційне Бюро пропонує вам прочитати найцікавіші тези з прес-конференції.

Субсидії – це крок назад

–Через високі тарифи і субсидії, люди перетворюються на рабів, залежних від влади, заявив на прес-конференції у Тернополі Анатолій Гриценко. Із 15 мільйонів домогосподарств в Україні 9 мільйонів користуються субсидіями і ця кількість щодня збільшується. Замість того, щоб отримувати гідні зарплати і пенсії, люди змушені виробляти субсидії, бо оплатити комунальні послуги, в більшості, не спроможні, каже політик.

–Субсидії – це крок назад. Кошти гарантовано отримують олігархи. Ця система не стимулює енергозбереження, коли б людям дали на руки кошти, тоді б вони були зацікавленні в ощадливості.

– Що це означає? Це означає, що олігархи аплодують, вони гарантовано отримують із державного бюджету гроші. Люди тих грошей не бачать. А значить в них нема стимулу для енергозбереження, для приведення в порядок своїх домівок з точки зору електрики, тепла, води і всього решта. Це означає, що збільшується тиск на тих, хто формує державний бюджет. А це ті, хто мають робочі місця, а тим більше беруть на себе можливість створювати ці робочі місця. І найгірше, це означає, що Уряд України через систему оцих субсидій масових, він будує в Україні Росію, – розповідає лідер політичної партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко.

 

Уряд України створює тотально залежне суспільство від влади

– Український уряд досі, після трьох років Майдану і війни з агресором на Сході, створює тотально залежне суспільство від влади,- вважає лідер партії «Громадянська позиція»

З сумом в очах кепкував Гриценко зі ставленика президента – голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕ) Дмитра Вовка. Рошенівський менеджер з Росії, ні дня не працювавши в енергетиці, заявив днями, що українці платять лише 58% від ринкової вартості електроенергії.

– Насправді ж ринку не має. Є монополіст, який отримує надприбутки і хоче ще більше прибутків,- каже політик.

Афера тисячоліття

–«Громадянська позиція» вимагає від влади оприлюднити меморандум з МВФ. Щоб не було спекуляцій. Щоб було чітко зрозуміло, які зобов’язання взяла на себе українська влада. Щоб там знов не «виросли вуха» ринку землі, який буде скупівлею землі кількома родинами, які мають гроші. І це буде скупівля не за 20 тис. євро за гектар, а по 500 доларів за гектар з наступним перепродажем через кілька років. Афера тисячоліття.

–У цьому меморандумі можуть випливти зобов’язання за пенсійною системою, які неприйнятні для нас. Можуть випливти зобов’язання швидкої приватизації державних підприємств у вкрай складних економічних умовах, коли реальна вартість у разів 5 менша, ніж була би за інших умов.

–Я аналізував попередні меморандуми з МВФ. Їх проекти писалися спочатку англійською, а потім перекладалися на українську. А не навпаки, як мало би бути. У цих меморандумах прямо розділи: «Уряд України зобов’язується», «Парламент зобов’язується», «Нацбанк зобов’язується». Це – втрата суверенітету.

Протидія корупції – це баланс стимулів і покарання

–Інше болюче питання – корупція, заявив політик. Механізми судової та правоохоронної систем потрібно удосконалювати. Робота над цим триває, але вже помітні певні дисбаланси, каже Анатолій Гриценко. Зокрема, якщо розглядати протидію корупції – то це баланс стимулів і покарання. Стимули – а це високі зарплати, створені, а от покарання за злочини, тобто хабарі – незначні. На часі – прийняти закон, згідно якого буде кардинально підвищена кримінальна відповідальність за неправомірну вигоду, для трьох категорій – слідчий, прокурор і суддя. Покаранням за хабар має бути пожиттєве ув’язнення без права на амністію з конфіскацією усього майна родини, каже Анатолій Гриценко.

Влада наривається на протестні дії різного характеру

Одним з перших питань до політика було про заборону побудови ГЕСів на Дністрі. Гриценко вважає, що наші краяни правильно роблять, що відстоюють свої права. Більше того, він також звернувся до уряду з листом.

–Дякую Петру Ландяку , який підняв цю проблему на загальнодержавний рівень, – зазначив Анатолій Гриценко. – Я офіційно звернувся з листом , де виклав ключові застереження, аби не було зроблено трагічної помилки. У зверненні пропоную такий механізм: утворити робочу групу на чолі з профільним віце-прем’єром із залученням профільних міністреств, представників місцевих адміністрацій Івано-Франківської і Тернопільської областей, обласних рад, науковців, аби впродовж місяця провести всебічну експертну оцінку і запропонувати рішення. Якщо буде чесна позиція, то буде прийнято рішення зупинити процес будівництва ГЕСів. Місяць, який відводиться законом про звернення, ще не минув. Чекаємо відповіді Гройсмана. Ясна річ, що питання енергетики важливе, але питання умов життя, збереження довкілля важливіші. Якими механізмами можна зупинити будівництво ГЕСів? Якщо влада працює нормально – в інтересах людей, – вона почує звернення науковців, екологів, громадськості. Якщо не почує – наривається на протестні дії різного характеру, зокрема і масового. Коли справа доходить до втручання в стиль життя, до впливу на здоров’я і довкілля, люди тоді включають всі механізми захисту своїх прав. І правильно роблять! Наголошую: згідно з законом про основи національної безпеки України, на першому місці держава повинна захищати громадянина, на другому – суспільство, тільки на третьому – держава. Якщо інтереси, права і свободи людини не захищаються державою, значить: людина буде захищати їх сама. Даємо шанс уряду зреагувати.

Насіровщина змінила Азаровщин

–Закон про регламент верховної ради це закон. Порушення закону це злочин. В першому читанні виноситься законопроект, який присвячений якійсь одній меті. Закон забороняє, до другого читання вносити туди поправки які виходять за предмет з яким він був внесений. А тут внесли відновлення податкової міліції-поліції в якийсь лівий законопроект. Чи знав це Парубій? Знав – це його посадовий злочин. Чи знала це Южаніна, як голова комітету – знала, чи знали голови фракцій ББП, Народного Фронту або сам президент. Ясна річ, що вони за цим всім стояли. Дуже добре що парламент не пішов на таке рішення і не підтримав цей законопроект. ЗА проголосували лише 193 депутати за і з них менше половини самого ББП. Тобто, бізнесмени які представлені в різних фракціях розуміють, що податкова міліція чи поліція це чисто каральний орган який душить бізнес. Я хочу нагадати, що з 2009 року я вносив законопроект  про ліквідацію податкової поліції. В програму Ющенка, у 2004 році, я вписав своєю рукою ліквідацію міліції-поліції . Він це зареєстрував і пішов з ним на вибори, але коли став президентом то з’їхав з цієї теми.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*