Андрій Артимович: ‘’Ми оголосили «49-ому» війну…’’

21 жовтня, на пленарному засіданні сесії Тернопільської міської ради, «не пройшов» проект рішення №17, який у порядку денному мав назву «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування наказу Міністерства фінансів». Хоча історія із спротивом цьому наказу тягнеться вже від початку року. А історія така…

11 лютого 2016-го Міністерство фінансів України видало наказ №49, у якому, зокрема, з’явилась  так звана «літрова» новація, яка, попри  гучні державні  заяви  про підтримку малого і середнього бізнесу, серйозно ускладнила  роботу підприємців. І ось чому: якщо раніше ті, хто торгує алкогольними виробами, звітували до фіскальної служби тільки про кількість проданих пляшок зі спиртним, то, згідно вимог  наказу,  тепер змушені кожного місяця подавати відомості про  цю реалізацію ще й конкретно у літрах. Уявіть собі обсяги цієї марудної роботи – треба щомісяця перераховувати у літри місткість тари різного об’єму.  Для великих торговельних компаній, супермаркетів  це – зовсім не проблема. Бо вони можуть дозволити собі, для цих «літрових» підрахунків, утримувати  окремого працівника, а то й – спеціальні відділи. А от мало-середні  підприємці такого ресурсу не мають, відтак – саме по них наказ і вдарив.

І удар виявився підступно-відчутним. Наказ був виданий без  будь-якого обговорення, без  попереджень, які  могли б дати підприємцям  можливість хоч якось підготуватись – бодай запровадити  комп’ютерні програми для таких підрахунків -звітів. І санкції за невиконання жорсткі: невчасно подав  звіт – заплати штраф у 17 тисяч гривень. Зрозуміло, що  пішла хвиля обурення. Численні скарги отримувала і член Ліги підприємців «Українська справа», голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку, депутат міської ради Тернополя Наталія Шоломейчук.  Відразу ж після появи наказу№49  вона говорила про те, що «49-ий» – це ще одна юридична шпарина, щоб примітивно «доїти» тих, хто   працює у малому і середньому бізнесі.

img_2960Депутат  Шоломейчук  пообіцяла підприємцям, що ініціюватиме звернення Тернопільської  міської ради з вимогою внесення конструктивних змін до наказу Мінфіну. До справи підключилась і обласна організація «Підприємці Тернопілля». Проект рішення сесії був підготовлений, його  вивчили у профільних комісіях і в остаточному варіанті він отримав формулювання:»Підтримати звернення до Кабінету  Міністрів України щодо скасування окремих додатків наказу№49 Міністерства фінансів». Про подальший  перебіг  ситуації редакції розповів голова депутатської фракції ВО»Батьківщина» у Тернопільській міській раді Андрій Артимович:

 

Ініціативу нашого однопартійця Наталії Шоломейчук  ми спеціально, ще задовго до сесії, розглянули на засіданні фракції. І одностайно вирішили підтримати цей проект рішення. Я би навіть сказав, що після партійної дискусії документ став проектом рішення фракції ВО»Батьківщина», доповісти  по суті якого на сесії мала наш  депутат Шоломейчук.  Мушу  сказати про аргументацію. Зрозуміло, що  міська рада  не має повноважень  скасувати чи змінити рішення Мінфіну. Але, якщо б у Тернополі  народилась така ініціатива, а її, упевнений, підтримали б і депутати інших областей,  то «нагорі», без сумніву, задумалися б і  доопрацювали  вимоги наказу. Бо всі ці «літрові» перерахунки  схожі  на елементарне лобіювання  інтересів  великих  торговельних мереж  і  конкретний  «наїзд» на  малих і середніх  підприємців. Саме їх, а не виробників міцних напоїв, ми намагаємось захистити. Бо люди своїм невеликим бізнесом  створюють робочі місця і годують власні сім’ї. До речі, ніде в Євросоюзі, куди ми так прагнемо, таких «літрових» звітів немає…  Вже під час роботи сесії я офіційно – від фракції – звертався до інших політичних сил з проханням підтримати цей проект рішення про звернення до Кабміну. Всі поставились  з розумінням, але після голосування для прийняття рішення не вистачило буквально кількох голосів. Не бачу у цьому нічого трагічного і взагалі розцінюю, як випадковість. Дякую усім, хто підтримав і сподіваюсь на подальше розуміння. Бо наступної сесії ми знову виставимо цей проект  рішення. Вважайте, що ми оголосили «49-ому» війну…

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*