Результату досягнемо лише допомагаючи одне одному – Юліан Сірант

Чим живе село, які проблеми у його мешканців, як працюється їм у місцевому господарстві і чи хвилюють його керівника негаразди своїх працівників та орендодавців – цікавився голова районної державної адміністрації Юліан Сірант під час об’їзду населених пунктів району.

Повідомляє сайт ЛАНОВЕЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

5 липня Юліан Іванович побував у с.Якимівцях. Село, що є центром місцевої сільської ради, порівняно невелике – у 149 дворах тут проживає 477 мешканців. Є своя школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, у якій нещодавно зробили масштабну реконструкцію завдяки співпраці з Проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 2 липня тут відзначали День села. Основним спонсором його проведення стало місцеве господарство ПСП «Влад».

ПСП «Влад» одне з найменших сільськогосподарських підприємств району. Під урожай 2017 року тут засіяно всього 346 га ріллі, укладено 299 договорів оренди земельних часток (паїв). Проте керівник господарства Володимир Петрович Мартинюк добре розуміє, що у всякому ділі найперше – люди. Тому не скупиться, коли мова йде про соціальну сферу. Нещодавно, згідно з домовленістю, не відкладаючи «в довгий ящик» перерахував кошти на ремонт районної лікарні, де також лікуються якимівчани та мешканці сусідніх Татаринець, старається допомогти кожному, хто звертається.

Незабаром жнива – найбільш відповідальна пора для сільськогосподарських товаровиробників. Сьогодні усі зусилля ПСП «Влад» направлені на підготовку і проведення збирання хліба.

Щорічно господарство одержує високі врожаї зернових культур. В 2016 році було зібрано 1881 тонн зерна при урожайності 69,4 цнт/га., технічних культур зібрано  на площі 75 га. Під урожай 2017 року зерновими засіяно 275 га, технічними – 71 га. Своїм орендодавцям за 2016 рік ПСП заплатило 1031,5 тис. гривень. У 2017-му буде більше. Господарством викуплено майновий комплекс пайового фонду.

Село розвивається, старається вирішувати свої проблеми, залучаючи по мірі можливості додаткові кошти. Звичайно хотілось би кращого, але наша доля – у наших руках.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*