Степан Барна: Обласна ДАБІ не повинна створювати штучних перешкод для підприємців

Удосконалення системи адміністративних послуг є одним із напрямків, аби умови для ведення бізнесу були більш комфортними. Тож, які причини того, що підприємці та інші суб’єкти господарювання на Тернопільщині отримують відмови від Державної архітектурно-будівельної інспекції, з’ясовували в обласній адміністрації. Ініціатором зустрічі став голова Тернопільської ОДА Степан Барна,  про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
«У нас викликало занепокоєння зростання динаміки відмов в роботі Державної архітектурно-будівельної інспекції звичайним людям в питаннях перепланування приміщень, а також почаптку будівельних робіт і отримання декларацій», – зазначив Степан Барна.

Політика відкритості та сприяння малому й середньому бізнесу, яка в останні два роки спостерігається в Тернопільській області, спонукає підприємців легалізовувати свою діяльність. Так, за даними департаменту економічного розвитку та торгівлі, протягом 2016 року в області зареєстровано понад 3 тисячі фізичних осіб-підприємців та 425 юридичних осіб. Надходження від їхньої діяльності до Зведеного бюджету сягнули майже два з половиною мільярди гривень (2,4 млдр. гривень).

Але затягування окремих бюрократичних процедур створює для підприємців значні незручності. Головне – гальмує початок діяльності, а відповідно і наймані працівники не можуть приступити до роботи, і бюджет не наповнюється податковими внесками.
Валентин Фабіян, підприємець з Кременеччини, розповідає, що працює  з жовтня, але досі не може отримати декларацію на початок роботи. Відмов багато, але нічого конкретного.
За даними аналізу, тільки протягом січня-лютого нинішнього року за отриманням декларацій звернулися 374 особи, однак більшій половині з них в обласній ДАБІ відмовили. Водночас, у дозвільному органі обіцяють ситуацію виправити.

«Підприємці піднімали наболілі питання. Я донесу позицію до керівництва ДАБІ України, а з моєї сторони буду старатися якомога більше сприяти підприємцям, щоб було менше відмов, допомагати їм в оформленні документів», – запевняє в.о. начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Павло Мельник.

За результатами наради, голова обласної адміністрації дав ряд доручень. Тож, будемо сподіватися на покращення у короткостроковій перспективі.
Зокрема, працівники правоохоронних органів отримали доручення проаналізувати 1000 відмов за підсумками минулого року і дати їм правову оцінку. Департаменту економічного розвитку та торгівлі та  управлінню містобудування та архітектури доручено проводити щомісячний моніторинг. А 31 березня буде зроблено висновки про роботу керівництва Державної архітектурно-будівельної інспекції в області.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*