Степан Барна про один з пріоритетів у роботі обласної адміністрації

Впродовж 2017 року місцеві бюджети 36 об’єднаних територіальних громад отримали та освоїли з державного бюджету субвенцію на формування власних інфраструктурних об’єктів у розмірі 112 млн. 551 тис. грн., що дозволило реалізувати 197 проектів на об’єктах соціально-культурного, побутового та житлово-комунального призначення.

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на обласну раду.

«Як результат, – зазначає голова Тернопільської ОДА Степан Барна, – в об’єднаних громадах області за рахунок цих коштів заново відбудовано, реконструйовано, капітально відремонтовано та обладнано новим інвентарем 62 заклади освіти, 20 закладів культури, 7 – охорони здоров’я та соцзахисту, 4 заклади спорту. Реалізовано 31 проект у сфері модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури, 12 проектів водопостачання та водовідведення, 7 – теплопостачання та енергозбереження, 24 проекти із закупівлі спеціалізованих транспортних засобів».

Крім того, за його словами, з Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році область отримала і освоїла майже 73 млн. грн. на реалізацію інвестиційних програм, що дозволило реалізувати конкретні проекти на 42 об’єктах, а саме: в освітній галузі завершено 23 об’єкти на загальну суму понад 39 млн. грн.; в галузі охорони здоров’я – 6 об’єктів на суму 10,5 млн. грн.; в галузях культури та спорту – 6 об’єктів на суму 9,5 млн. грн.; в ЖКГ – 3 об’єкти на суму більше 9 млн. грн.; а на відновлення адміністративних споруд на 3 об’єктах спрямували майже 4 млн. грн. На будівництво ж та ремонт автошляхів державного та місцевого значення, наголошує голова ОДА, впродовж 2017 року в області освоєно близько 800 мільйонів гривень з державного та місцевих бюджетів.

«Наведені підсумки 2017-го року лише у цій конкретній сфері життєдіяльності області стали можливими завдяки реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах децентралізації, яка, очевидно, виявилася найрезультативнішою і найпомітнішою із усіх проголошених стратегічних реформ. Утім, 2018 рік з точки зору завдань та обсягів робіт буде ще напруженішим та відповідальнішим. Адже область передбачає і, зрозуміло, відстоює на найвищих державних рівнях, отримати у поточному році державну підтримку на розбудову соціально-культурної сфери з Фонду регіонального розвитку на суму 194 мільйони гривень, а також 100 мільйонів гривень державних субвенцій місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури 40-ка об’єднаних територіальних громад, які вже діють в області і роль яких у забезпеченні інтересів громадян на відповідній території нині стає ключовою», – акцентує Степан Барна.

Крім того, він підкреслює, що Тернопільщина отримала 170 мільйонів гривень з Державного бюджету на модернізацію інфраструктури сільської медицини – на відбудову та реконструкцію сільських амбулаторій, обладнання їх сучасною технікою, на придбання спеціального медичного автотранспорту, створення комфортних умов для роботи сімейного лікаря тощо. А також планується спрямувати близько 300 мільйонів гривень на спорудження, ремонт та обслуговування місцевих доріг, які з цього року переходять на баланс обласної державної адміністрації. При цьому, на будівництво лише двох магістралей державного значення – Тернопіль-Хмельницький та об’їзної Тернополя – держава виділяє для області 1 млрд. 300 млн. грн. «А це є переконливим свідченням того, що наша держава й Тернопільська область зокрема навіть в умовах російської агресії на східних теренах України активно розвивається і впевнено дивиться у майбутнє», – підсумовує Степан Барна.

Підготував Володимир Баворівський.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*