У Тернопільській області стає більше сіл, які бажають утворити громади (ВІДЕО)

Об’єднання сіл в громади дає можливість жителям краю покращити інфраструктуру населених пунктів. Так, підсумував трирічний процес децентралізації Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пребуваючи із робочим візитом на Тернопільщині, куди також, аби обговорити проблеми з якими стикаються територіальні спільноти і порадитись, як їх вирішувати, на спільний форум з’їхалися керівники всіх обласних адміністрацій України та місцеві голови об’єднаних громад.

Про це повідомляє Тернопільське Інформаційне Бюро  з посиланням на сайт ТОДА.

Олег Кохман – голова Великогаївської громади, однієї з найперших на Тернопільщині об’єднаних громад. Під його керівництвом 14 сіл. За півтори роки, за його словами, населені пункти вдалося кардинально змінити.

«З освітленням ми впоралися минулого року, а дороги розпочали ремонтувати торік, ремонтуємо й цього року. Початок є. Маємо три кілометри сучасної дороги. Сподіваюся, що маленькими кроками цього року ми все-таки завершимо з’єднання села нормальною дорогою», – зазначив Олег Кохман.

Хоча громади в Україні утвороються неспішно, Тернопільшина – на вершині рейтингу об’єднань, відзначає преший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. Проте зазначає: попереду ще чимало роботи. І все залежить від бажання людей спільно взятися до праці.

«У тих областях, які є лідерами по національному рейтингу, а це Тернопільська та Дніпропетровська області, у нас величезна кількість дрібних громад. На це потрібно зрертати увагу, адже тепер слід говорити не про їх кількість, а про якість», – підкреслив В’ячеслав Негода.

У свою чергу голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що перспективи в об’єднань є. Адже за три роки децентралізації сума доходів на одного жителя громади зросла вчетверо і нині становить 900 гривень. При цьому, також стає більше сіл, які бажають утворити громади.

«10 територіальних громад за найближчий рік, а також ще 4 самодостатніх громади, котрі сьогодні просяться на вибори, – це очевидна зміна й бажання працювати на своїй території. І саме тому, я хотів би сказати, що сьогодні 36 об’єднаних територіальних громад охоплюють 34% території. Це більше, ніж 27 населених пунктів і майже 286 тисяч жителів області», – акцентував Степан Барна.

За словами автора проекту – Прем’єр-місністра України Володимира Гройсмана, самодостаність – основний критерій, яким наділяється громада при об’єднані. Тому важливо, аби керівники таких спілок були лідерами, вміли брати на себе відповідальніст і підбирали гідну команду.

«Добровільне об’єднання – це тільки юридичне об’єднання в систему управління. Це жодним чином не знищить самобутність села, його назву тощо. Тобто сьогодні ви бачите: села збережені та нормально живуть, адже тепер у них стало більше грошей. Тому основна мотивація – це ресурси і повноваження», – зазначив Володимир Гройсман.

При цьому він додав, що об’єдння громад й надалі залишатиметься добровільним. Проте, сподівається, що триватиме воно недовго, позаяк урядовці постійно працюють над спрощенням діяльності таких структур.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*