В Україні обіцяють ще одне підвищення пенсій

Український уряд обіцяє ще одне підвищення пенсій — тим, у кого вони залишилися мізерними після перерахунку.

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на .ЕКСПРЕС

За інформацією Пенсійного фонду, з майже 12 млн пенсіонерів отримали надбавку 86%.  У решту 14% потрапили люди, в яких пенсія навіть після перерахунку не змінилася через невеликий стажуроботи і низьку зарплату, яка не була на рівні середньої зарплати по країні на той час. Також серед них ті, хто отримує спецпенсії — наукові працівники, державні службовці і т.д. (крім силовиків), адже закон про пенсреформу не передбачає їх перерахунку. Але зазвичай такі пенсії становлять 3-5 тис. грн.

40% пенсіонерів (майже 4,8 млн чол.), які отримали мінімальну надбавку (до 200 грн), увійшли малооплачувані.

Згідно з даними Держстату по зарплатах за 1940-1991 рр., заробітки в агросекторі у всі часи були нижче, ніж у промисловості в 2,5—3 рази. Тому колгоспники і робітники радгоспів, крім трактористів, комбайнерів, яким платили в 2-3 рази вище середнього, отримали мінімальні надбавки, потрапивши до 40%.

Аналіз зарплат в Україні по галузях за 1992-2017 рр. показує, що 40% отримали мінімум потрапили також медсестри, лікарі, вчителі, бухгалтери, які більшу частину життя працювали при СРСР, рибалки, лісники.

Експерти по пенсіях неоднозначно оцінюють ініціативу щодо додаткового перерахунку пенсій. Так, за словами екс-глави Пенсфонда, а нині незалежного експерта Віктора Колбуна, це буде відхід від єдиних принципів перерахунку та осучаснення пенсій, затверджених новим законом про пенсійну реформу.

“Те, що трудівникам хочуть збільшити пенсії, це добре, але правила мають бути єдиними для всіх, інакше вийде зрівнялівка, — роз’яснив нам Колбун. — Якщо прийняти пропозицію міністра соцполітики, то нівелюється цінність висококваліфікованого праці: образно кажучи, і землекоп, і професор можуть отримувати майже однакові пенсії”.

Що стосується механізму перерахунку пенсій малооплачуваним, то Колбун допустив, що для них можуть залишити нинішній коефіцієнт за стаж (з 1 січня 2018 р. він знизиться з 1,35 до 1), щоб арифметично збільшити їх нинішні пенсії на 25%. Але експерт проти доплати за рахунок коштів Пенсфонда, він пропонує, щоб держава виплачувала таким людям якусь соцдопомогу з держбюджету.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*