Віктор Овчарук модерував дискусію щодо медичної реформи

Підбито підсумки другого дня всеукраїнської наради-семінару Асоціації: розглядали секторальні реформи

Як повідомили в Асоціації, загальною темою другого дня Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування стали секторальні реформи у галузі медицини та освіти. Крім того, були обговорені питання залучення інвестицій та механізми реалізації енергоефективних проектів.
Віце-президент Асоціації, голова обласної ради Віктор Овчарук, який модерував дискусію щодо медичної реформи, наголосив: « Медична реформа має велике значення у своєму впровадженні, оскільки її мета – це здорові українці. Тому треба дуже уважно, підтримуючи комунікацію, її впроваджувати. Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг».
У зазначеній дискусійні панелі також взяли участь Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я та Тетяна Орабіна, начальник Управління координації центрів реформ МОЗ.
Також у рамках наради-семінару проведений інтерактивний тренінг на тему «Оптимізація шкільної освіти», що організований Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні». Модерував практикум Айедер Сеїтосманов, експерт Проекту.
Нагадаємо, за результатами наради-семінару буде сформована резолюція, яка направиться галузевим органам державної влади.
Про залучення інвестицій до громад та вміння використовувати наявний економічний потенціал розповів радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський для учасників Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування.
За його словами, для залучення інвестицій та використання наявного потенціалу важливі зміни для врахування у роботі органів місцевого самоврядування вже у 2019 році. А це: удосконалення роботи Державного фонду регіонального розвитку  та впровадження SMART-спеціалізації регіонів.
«Стратегія без фінансування – фантазія. Тому найближчі зміни у нормативну базу ДФРР повинні врахувати такі аспекти: подання проектів – лише онлайн; жорстка прив‘язка проекту ДФРР до конкретного технічного завдання з плану реалізації регіональної стратегії; змагання проектів в межах одного технічного завдання; необхідність відстеження ефективності та впливу проектів; введення персональної відповідальності членів регіональних комісій за некомпетентне оцінювання проектів», — розповів Василь Кашевський.
Також він акцентував на найбільш поширених помилках попереднього періоду. Це, по-перше, стратегії підготовлені без широкого обговорення; вибір цілей, обґрунтований  суб‘єктивними чинниками; низька якість описів технічних завдань на проекти; не об’єктивно оцінена спроможність фінансування; мало технічних завдань на проекти, що мають стратегічний вплив на розвиток регіону.
Експерт також наголосив, що «якщо зараз розробимо неякісні регіональні стратегії , то наступні сім років будемо їх впроваджувати марнуючи обмежені бюджетні ресурси, втрачаючи конкурентні позиції регіону, бізнеси та мешканців. Майбутнє вашого регіону – у ваших руках».

Сьогодні, 13 вересня,  тема дня наради-семінару –  «Ресурси органів місцевого самоврядування».

У програмі:

Модельовані дебати від DESPRO «Навіщо громадам об’єднуватись»;

Про особливості бюджетного процесу на 2018 рік;

Фіскальна децентралізація: моніторинг, проблеми, пропозиції;

Служба в органах місцевого самоврядування: перспективи нормативного забезпечення;

Правові аспекти передачі майна спільної комунальної власності у власність об’єднаних територіальних громад;

Про діяльність Асоціації за 2018 рік та плани на 2019. Підбиття підсумків.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*