Віктор Овчарук з робочим візитом відвідав Борщівський район

Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації вже давно стала візитівкою нашого краю.

Переконаний голова обласної ради Віктор Овчарук. На цьому наголосив очільник обласної ради, перебуваючи із робочим візитом у Більче-Золотому Борщівського району.
Насамперед Віктор Овчарук  відвідали Більче-Золотецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації, ознайомилися з геліосистемами нагріву води, системами очистки води, познайомились із презентацією проекту будівництва спального корпусу лікарні на 50 ліжок для учасників антитерористичної операції.
«Добра слава про Подільську оздоровницю, а саме так її називають пацієнти, розійшлася не лише на Тернопільщині, а й далеко за межами області. Підлікуватися, пройти реабілітацію, обстежитись, чи отримати профілактичні процедури сюди приїжджають із різних куточків України. Фактично Більче–Золоте готове вже нині стати центром медичного туризму, – сказав Віктор Овчарук. – І це закономірно, оскільки тут колектив багато працює та прагне нового. Окрім традиційних медичних послуг у лікарні постійно впроваджують новітні методи лікування та профілактики. Восени минулого року було відкрито два нових відділення водолікування та діагностики і відділення СІПАП-терапії. Нині медицина пропонує різні методи лікування, і лікарня використовує їх уповні, у тому числі найновіші технології, зокрема комплекс тонусних столів. Та поряд з цим у лікарні шукають шляхи впровадження сучасних методів енергозбереження, заміщення дороговартісних видів теплоенергії на сучасні відновні, у тому числі – сонячну енергетику».

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 червня 2018 року № 439 з державного фонду регіонального розвитку виділено 2990, 098 тис. грн. на реконструкцію існуючої системи гарячого постачання води та підігріву басейну з використанням закритої геліосистеми для гарячого постачання води та незакипаючої зливної системи для підігріву басейну на основі всесезонних вакуумних колекторів в Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні.

У цьому лікувальному закладі здійснено реконструкцію системи підігріву басейну об’ємом 400 куб.м., який використовується круглорічно. Реконструкція передбачає встановлення на даху басейну, системи вакуумних сонячних колекторів з часом принесе значну економію, не говорячи про екологічний ефект. А також здійснено реконструкцію системи гарячого водопостачання, яка передбачає встановлення на даху 48 сонячних колекторів потужністю 3-6 кВт в залежності від погоди. Для збереження нагрітої води використовується дві ємності по 5000 літрів. Вода підігріта сонячними колекторами поступає у існуючий пластинчастий теплообмінник. В даному теплообміннику вода нагрівається до необхідних 50-520С, і подається в систему гарячого водопостачання. Здійснено влаштування системи очистки води «Ecosoft MO4 Midi», яка призначена для досягнення необхідних показників води.Вартість проекту становить 976,6 тис.грн., який фінансується з обласного бюджету, із них вже використано майже 800 тис. грн. Загальна сума виділених коштів становить майже 4 мільйони гривень.

Голова обласної ради побажав колективу лікарні, щоб ці нововведення принесли користь лікувальному закладу, і він і надалі міг розвиватись. «Вже у найближчому часі тут постав ще один новий, сучасний корпус на 50 місць для учасників АТО із залом їдальні на 25 посадових місць з облаштуванням теплого переходу з реконструкцією існуючого корпусу. На виготовлення проектно-кошторисної документації та початок будівництва обласна рада вже виділила 200 тис. грн. У свою чергу хочу запевнити, що обласна рада і надалі підтримуватиме Більче-Золотецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації. Хотілося б, щоб таких медичних закладів у нашому краї було більше», – наголосив Віктор Овчарук.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*