Яким будинкам в Тернополі виповнилося 100 років? – ГУСЯТИНСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Яким будинкам в Тернополі виповнилося 100 років?

Будинкам на вулиці Котляревського виповнилося 100 років, пише ТЕНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на Мій  давній Тарнополь.

В скарбничку визначних споруд Тернополя візьміть і власний будинок досить відомого на ті часи австрійського архітектора (побудував два споріднені і однакові за архітектурою будинки – одна будова для своєї сімї, інша, прилягаюча будова – для родини брата. Ці два суміжні будинки датовані 1916-1917 роками). Вул. Котляревського, 2 (мікрорайон Новий світ). В 2016 році – 100 років!

Старовина перлина Тернополя архітектурного та історичного. Унікальна архітектура, цікаві рішення. Після оголошення радянської влади будинок зазнав незначного внутрішнього перепланування (великі кімнати-зали перепланували на невеликі квартири). Однак зовнішні архітектурні рішення свідомо збережені мешканцями будинку до наших днів.

Під час Великої вітчизняної війни в будинку знаходились відділення офіцерських штабів. У підвалах, згідно згадок колишніх мешканців, були каземати з полоненими. Впродовж останніх 50 років будинок у дуже занедбаному ЖЕКом-4 (КП Ком Енерго-Тернопіль) та владою міста стані (і одні і інші дуже багато років підряд клянуться відписками у плановому ремонті). Останній раз будинок капітально ремонтувався після війни в 1950 році. Стоїть, сумно понуривши сивочолу голову, облущені стіни, диряві ринви та просілий дах….такий УНІКАЛЬНИЙ БУДИНОК з такою цікавою історією просто рушиться на очах у міської влади.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*